lista odcinków

#63 Tech Writer poznaje moc języka w produktach cyfrowych, czyli dlaczego UX writing jest ważny

00:00
/
00:00

Wyobraź sobie aplikację bez interfejsu. Ciężko się nie zgodzić, że używanie takiego produktu byłoby trudne. Dlatego istnieją specjaliści tacy jak UX Designer. A teraz wyobraź sobie interfejs bez tekstu. Efekt jest właściwie taki jakby tego interfejsu w ogóle nie było.

Na co dzień nie zwracamy uwagi na to, że aplikacje komunikują się z nami głównie za pomocą tekstu. Dlatego ważne jest, żeby wszelkie opisy pól, przycisków czy komunikaty były napisane w sposób, który efektywnie prowadzi użytkownika do osiągnięcia celu. I tutaj na białym koniu wjeżdza UX Writer. Pewnie mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że teksty w interfejsach to osobna dziedzina, która rządzi się swoimi prawami.

Razem z naszym gościem, Wojtkiem Aleksandrem, rozmawiamy m.in. o tym czym jest UX writing, o dobrych praktykach, o tym czego unikać i o wyzwaniach jakie pojawiają się kiedy tworzymy teksty w języku polskim. Ramą dla naszej rozmowy jest wydana niedawno książka Wojtka "UX writing. Moc języka w produktach cyfrowych".

Dźwięki wykorzystane w audycji pochodzą z kolekcji "107 Free Retro Game Sounds" dostępnej na stronie https://dominik-braun.net, udostępnianej na podstawie licencji Creative Commons license CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/).

Informacje dodatkowe:

Copyright © 2024 Tech Writer Koduje

Logo stworzone przez rad89