Kiedy słyszymy Content Management System (CMS) to najpewniej w pierwszym momencie przychodzi nam na myśl WordPress albo Drupal. Raczej mało kto podejrzewa, że System Zarządzania Incydentami (Issue Tracking System) może również w powodzeniem służyć nam do zarządzania treścią.
Rozmawiamy o platformie Octotype, która wykorzystuje Next.js do publikowania wpisów z GitHub Issues. Omawiamy szczegóły tego rozwiązania i zastanawiamy się czy podobne podejście można by wykorzystać w świecie dokumentacji technicznej.
Sprostowanie: Podczas nagrania skrótowiec ISR rozwijamy jako "Incremental Site Regeneration". To jest błąd z naszej strony, ponieważ prawidłowa wersja to "Incremental Static Regeneration".
Dźwięki wykorzystane w audycji pochodzą z kolekcji "107 Free Retro Game Sounds" dostępnej na stronie https://dominik-braun.net, udostępnianej na podstawie licencji Creative Commons license CC BY 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/).
Informacje dodatkowe:
- Octotype: https://octotype.app/
- Profil Pablo Bermejo na LinkedIn: https://es.linkedin.com/in/pablobermejo
- Vercel: https://vercel.com
- Medium: https://medium.com/
- Dev.to: https://dev.to/
- Hashnode: https://hashnode.com/
- GitHub Issues: https://github.com/features/issues
- ChatGPT: https://openai.com/blog/chatgpt/
- TypeScript: https://www.typescriptlang.org/
- Incremental Static Regeneration (ISR) w Next.js: https://nextjs.org/docs/basic-features/data-fetching/incremental-static-regeneration
- Introducing JSX: https://reactjs.org/docs/introducing-jsx.html
- "#32 Tech Writer zatrudnia asystenta, czyli sztuczna inteligencja w służbie dokumentacji", Tech Writer koduje: https://techwriterkoduje.pl/blog/2021/07/29/tech-writer-zatrudnia-asystenta
- Mastodon: https://joinmastodon.org/
- diaspora*: https://diasporafoundation.org/
- WordPress: https://wordpress.com/
- Strapi: https://strapi.io/