więcej artykułów

Co dalej?

Dotarliśmy do końca przewodnika. Dobra robota! Twoja pierwsza aplikacja w Pythonie jest gotowa. Mam nadzieję, że to dopiero początek Twojej przygody z tym językiem programowania i że udało mi się przekonać Cię, że warto przyjrzeć się mu bliżej.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Pythonie i komponentach dostępnych w The Python Standard Library to polecam oficjalną dokumentację (https://docs.python.org/3/).

Możesz też dalej pracować nad generatorem, żeby stał się jeszcze lepszy. Oto moje propozycje.

Wsparcie dla Markdowna

Źródłem dla generatora są zwykłe pliki tekstowe. To niesie ze sobą pewne ograniczenia. Na przykład, nie możemy dodawać formatowania takiego jak pogrubienie czy kursywa. Jeśli potrzebujesz używać Markdowna w plikach tekstowych, możesz przyjrzeć się zewnętrznemu komponentowi Python Markdown (https://python-markdown.github.io/). Nie jest on częścią The Python Standard Library, więc trzeba go zainstalować za pomocą narzędzia pip.

Bardziej zaawansowane szablony

Możesz zastąpić element Template z komponentu string bardziej zaawansowanym narzędziem do tworzenia szablonów. Jedną z możliwości jest jinja2 (https://jinja.palletsprojects.com/), która oferuje naprawdę sporo możliwości.

Lepszy wygląd pliku HTML

Warto pomyśleć nad dodaniem jakichś ładnych stylów do pliku HTML. Do tego będziesz potrzebować znajomości CSS. Możesz przyjrzeć się bibliotece Bootstrap (https://getbootstrap.com/) rozwijanej przez Twittera. Jest ona bardzo popularna i pozwala niskim kosztem tworzyć atrakcyjne strony HTML.

To już wiedza wykraczająca poza Pythona, ale na pewno przyda Ci się ona niejednokrotnie w przyszłości podczas tworzenia innych narzędzi.

Copyright © 2024 Tech Writer Koduje

Logo stworzone przez rad89